Nešķaudi !
Hepatīti
VĪRUSHEPATĪTI

Vīrushepatīti ir ļoti plaši visās Pasaules valstīs izplatītu, bieži dzīvībai bīstamu infekcijas slimību grupa.

Vīrushepatīts C ir visbīstamākais vīrushepatītu tips tā plašās izplatības un nopietno seku, kā hronizācijas, aknu cirozes un aknu vēža attīstības dēļ.

Vakcīna vīrushepatīta C profilaksei vēl nav radīta.

Līdz 2008. gadam ir atklāti septiņi (7)  vīrushepatītu izsaucēji, kas izraisa septiņus dažādus vīrushepatītus, ko apzīmē ar lielajiem latīņu alfabēta burtiem no A līdz E, G un TT:

 Vīrushepatīts A; (VHA),       
 Vīrushepatīts B; (VHB),
 Vīrushepatīts C; (VHC),
 Vīrushepatīts D; (VHD),
 Vīrushepatīts E;  (VHE),
 Vīrushepatīts G;   (VHG) un
 Vīrushepatīts TT; (VHTT).

Latvijas Infektoloģijas Centra (LIC) www.lic.gov.lv un Latvijas Hepatoloģijas Centra (LHC) zinātnieku pētījumi liecina, ka  Latvijas iedzīvotāji, tāpat kā citu Eiropas valstu iedzīvotāji slimo ar  vīrushepatītu C, vīrushepatītu B un vīrushepatītu A. Citi vīrushepatīti Latvijas iedzīvotājiem nav diagnosticēti.

(sīkāk par vīrushepatītiem A, B, C lasi zemāk)

Lasīt tālāk...
 
Pasaulē visizplatītākā saslimšana – iesnas!

Pasaulē visizplatītākā saslimšana – iesnas!

Ar ko iesnas ir bīstamas, kā tās laikus atpazīt un kā ar tām veiksmīgi cīnīties? Daudziem būs interesanti uzzināt, ka iesnas ir ierakstītas Ginesa rekordu grāmatā, kā visizplatītākā slimība visā pasaulē. (!) Lielbritānijā vien gada laikā ir reģistrētas 2 820 000 darbadienas, kuras “zaudētas” iedzīvotāju daba nespējas dēļ, ko izraisījusi tieši šī slimība.

Iesnas (jeb rinīts no latīņu val. rhinitis) ir deguna gļotādas iekaisums, kas parasti pavada augšējo elpošanas ceļu iekaisumu slimības. Iesnām visbiežāk ir viroza izcelsme (t.i. tā ir saslimšana, kuras izraisītājs ir vīruss), - to izraisītāji var būt vairāk nekā 250 dažādu vīrusu. (!) Taču virozajiem iekaisumiem lielākoties pievienojas bakteriālās infekcijas, cits iemesls var būt alerģija.

Saslimšanu stimulē organisma atdzišana. Pati slimība izplatās ar infekciju pilienu veidā, vai arī tiešu kontaktu rezultātā. Inkubācijas laiks ir apmēram vienu līdz četras dienas. Slimnieks ir infekciozs inkubācijas laikā un pirmās divas, trīs dienas kopš simptomu rašanās, tātad ne visu saslimšanas laiku.

 

Lasīt tālāk...
 


Kontaktinformācija

Lielupes 21, Kalnciems,
LV-3016

E-pasts: kpvsk@inbox.lv

Telefoni:

Administrācija: 63069701
Grāmatvedība: 63069701
Fakss: 63069703

Apskatīt karti